Červen 2012

Chlápek, co si říkal Chuck

30. června 2012 v 15:00

"Jsem pobouřen, Jackson Pollock není ten pravý umělec jak má být." řekl Charles Thomas "Chuck"Close.

Namyšlený jedenáctiletý chlapeček si prohlíží s matkou Seattle Art Museum a kritizuje umění Jacksona Pollocka, i když poté, co se proslaví všude prohlašuje, že se s ním znal.
Jenom kapající barvy, to říkal na Pollockkovo umění, zřejmě neměl rád špínu. Dal se tedy na fotorealismus, obyčejné fotečky, námaha, ale špína.
Nebyl to ten pravý člověk, aby se namáhal s malováním obrázku. Jak sám řekl, odhodil jsem své nástroje a začal jsem dělat to, na co nemám talent.
Avšak talent na to měl. Vystudoval uměleckou školu a začal svou kariéru jako učitel na univerzitě v Massachusets, proto neodsuzujte své učitele z výtvarky, jednou z nich mohou být umělci :D. Při své práci učitele postupně začal zveřejňovat svá díle, též na Whitney bienále(i v Brně můžete najít bienále-Bienéle Brno-výstava grafického designu).
Chuck pracoval v tzv. Mozaikách, teď se podívejte na to oko. Je tvořeno mozikou, ale Close nedělal jenom v mozikovém stylu, fotil i obyčejné černobílé fotografie. Jeho nejznámější Bob, je černobílí.
Pokud se budete chtít inspirovat a zkusit vytvořit podobné dílo, doporučuji si pořídit výkonný photoshop a dobrý foťák nejlépe zrcadlovku. Tak tedy, pro ty , co se o to pokusí přeji hodně úspěchu.

Abstraktní umění

29. června 2012 v 14:23 ♥ART♥


Dívky májí rády abstraktní umění, třebaže mu nerozumí, jsou stále krásné.
To je kec! 

Ne jen dívky nechápou abstraktní umění, pochopit co autor kdy myslí je velmi obtížné. Mnohdykrát z toho může být umělěcké dílo, ale přijde kritik a z díla se stane jen ubohá mazanice. Ano, i kritici někdy nemusí chápat, jiní zas pochopit nechtějí. Většinou má toto umění určitý záměr, nedělá se podle skutečnosti, je to spíše směsice barev, které se kombinují. To ale neznamená, že by tyto obrazy neměli nic vyjadřovat i pohými barvami se dá vyjádřit nálada. Když někde uvidíte třeba zrovna černou, bude to na vás působit spíše zkroušeně a strašidelně, kdežto taková zelená zase uklidňuje. Teď se nechci zabývat, tím co která barva vyjadřuje, avšak i to má v umění důležitou roli. Co je však pro toto umění důležité je to, že se tady nepoužívají konkrétní věci, i kdyby
Abstraktní umění (z lat. abstractus - odtažitý) je nekonkrétní, neobjektové, nefigurativní, někdy označované i jako čisté umění
jste měli abstraktně vyjádřit les, tak tam stromy neuděláte.
Nejspíše zvolíte odstíny zelené a trochu hnědá semtam žlutá a bude z toho nádherný lesíček :). Doufám, že jste to nepochopili, tak že jenom plácáte barvy a nesmíte použít ani jeden tvar. Samozřejmě, že se tvary dají použít, čtverečky, kolečka............Myslela jsem tím, abyste tyto obrazy nekreslili realisticky, nýbrž abstraktně :D.
Hodně štěstí...........:)


Už ani nevím, kde jsem ten obrázek vzala, každopádně to není moje dílo. Zajímalo by mě, jaký máte názor na tento obraz, co si myslíte, že vyjadřuje. Mě připadá nádherný, hned bych si ho dala do pokoje, ale opravdu si nevím rady s tím, co to má být.

Obrázková hypnóza

27. června 2012 v 20:09 ♥ART♥

Obraz se točí, oči s nima a já jsem v černobílé hypnóze. Op Art proč je tak optický?

Tak todle je tvrdá geometrie, žádné malování, teď si můžeš připravit tak akorát právítko a černou tužku. Op Art vznikl zhruba ve stejnou dobu jako Pop Art, čili asi koncem 50.let minulého století.
Jak už název napovídá jedná se o optický jev z toho to OP. Umělec se snaží zachytit určtý optický dalo by se říct klam pomocí černých čar a obloučkou, no geoška ne. Když už jsme u toho, abych to nepsala tak zkrátka, samozřejmě, že se můžou použít i jiné barvy, ale v kalsickém Op Artu se to nepoužívá. Tento styl není zrovna populární, to víte, konkuroval mu jeho velký bratr Pop Art. Používá se však i teď a najdete ho jako optické klamy, kdežto chudák pop art nám chátrá.

Emily Style

25. června 2012 v 18:52 ♥ART♥

Emily Strange Style

Emily je divná postava knížek Roba Regera. Miluje kočky a hrozně ráda je maluje. Její styl je velmi osobitý a v malování dává důraz na oči.
Postup-kočka:
 • Nachystejte si jen černou obyčejnou pastelku
 • Namalujte oblouk a z toho dvě malé zakřivené špičky
 • Oči by měli být jako citron ( nijak je navybarvujte, nech te je jen bílé )
 • Tělo by mělo být sedící a vyhublé ( kdo to četl, vím co myslím )

Vypij kakawa a zemři!

25. června 2012 v 17:47

"VYPIJ KAKAWA A ZEMŘI"

Už staří Mayové měli čokoládu rádi. Brali ji jako symbol plodnosti a úrody, sice ji neznali v původní formě naší tabulkové čokolády, ale dělali z toho nápoje podobné dnešní horké čokoládě, jenom méně sladké. Tento nápoj také dávali jednou za rok vypít zajatci, kterému potom bylo vyňato srdce. Možná až moc krve kvůli čokoládě, ale čokoláda měla kdysi opravdu velkou cenu. A i dnes patří s obilninami mezi hlavní potraviny, i když by tomu tak nemělo být. Vždyť čokoláda je nezdravá! Jak se to vezme, nezdravá je jen díky obsahu cukru a tuků, které se při její výrobě přidávají. Protože samostatná chocolate je velmi hořká, ale obsahuje množství endorfinů, které navozují veselou náladu. Proto ji spousta lidí jí pije a všelijak jinak konzumuje-co to je za slovo XD. I ♥ chocolate. Nejen za tu dobu co píšu tento článek jsem stihla spořádat tabulku čokolády. Ať je čokoláda jaká je, pravdou je, že čokoládu má každý rád. Existují spousty druhů čokolád i bez spousty přidaných tuků, které by nutili k tloustnutí. Příkaldem jsou BIO čokoládky s vysokým obsahem kakaa, takže spousta kakaa málo tuku XD.

Režisér dětských hororů

25. června 2012 v 10:12 ♥DIRECTORS♥

Alenka v říši divů, Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu, Mrtvá nevěsta,........a nový film Temné stíny, právě tento film mě donutil k napsání článku o úžasném režisérovi Timu Burtnovi.

Jistě jste už slyšeli, tedy spíše viděli nějaký z těchto filmů. Myslím, že fotografie z kostlivcem mluví za vše Tim, vlastně pravým jménem Timothy William Burton, nemá strach. To však neznamená, nemám nahánět husí kůži ostatním. Pokud jste viděli jeden z jeho "dětských hororů" určitě dobře znáte ten pocit běhání mrazu po zádech, když se za vámi objevý mrtvá nevěsta.
Co je však jeho raritou to jste snad poznali, končí většinou smutně. Avšak každý doufá, že to aspoň tak dopadne a hrdina třeba nezemře nebo se mu něco nestane. Když Střihoruký Edward zůstal sám, tak jsem byla ráda, že přežil, i kdybych si nejradši přála, aby zůstal s dívkou. To samé s Mrtvou nevěstou, bylo mi jí opravdu líto, že zůstala sama, ale byla jsem doopravdy ráda, když dopadla tak jak dopadla.
Doufám a to stojí za povšimnutí jeho úzká spolupráce s Johnym Deepem. Od natočení prvního společného filmu Střihoruký Edward jde jejich spolupráce stále dál a dál. Kromě Timiho asi vůbec nejpopulárnějšího filmu Batman natočili spolu snad všechny ostatní filmy.
No teď abych nepsala pořád jenom o jeho filmech dala bych si pár faktů a něco o jeho životě. Doufám, že mi prominete čerpání z internetu, já nejsem chodicí encyklopedie, abych věděla, vše o jeho životě. Tak tedy dám to do odrážek, protože tu opravdu nechci psát román, myslím, že je toho už tak dost.
 • Narození: 25.7.1958-prosím ať nikdy nemusím psát u nikoho úmrtí
 • rozený Kaliforňan-Burbank-jen tak pro zajímvost, je zde studio Walt Disneyho(pro ty ,kteří nevědí, kde Kalifornie je tak je ve Spojených státech amerických)
 • Studoval na California Institute of Arts
 • pracoval v ateliéru Walta Disneyho jako kreslíř
 • no a dál jak víte začal točit spousty a spousty perfektních filmíků
 • tady je máte všechny srovnané podle datumu natočení:
 1. 1971 The Island of Doctor Agor
 2. 1979Stalk of the Celery
 3. 1979Doctor of Doom
 4. 1982 Vincent
 5. 1982 Hansel and Gretel
 6. 1982 Luau
 7. 1982 Aladdin and His Wonderful Lamp
 8. 1984 Frankenweenie
 9. 1985 Pee-Weeho velké dobrodružství
 10. 1985 Alfred Hitchcock uvádí
 11. 1988 Beetlejuice
 12. 1989 Batman
 13. 1990 Střihoruký Edward
 14. 1992 Batman se vrací
 15. 1993 Ukradené Vánoce (režie Henry Selick)
 16. 1994 Ed Wood
 17. 1996 Mars útočí!
 18. 1999 Ospalá díra
 19. 2000The World of Stainboy
 20. 2001Planeta opic
 21. 2003Velká ryba
 22. 2005 Mrtvá nevěsta Tima Burtona
 23. 2005 Karlík a továrna na čokoládu
 24. 2007 Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
 25. 2010 Alenka v říši divů
 26. 2011 Frankenweenie
 27. 2011 Dark Shadows

Manga

24. června 2012 v 18:53 ♥ART♥
Info:
Manga styl pochází z Japonska. Je docela primitivní, ale vypadá složitě. Jestli si myslíte, že jste ještě manga styl neviděli, mohu vás ujistit že určetě někdy ano. Jedná se o komixy (jako je třeba W.I.T.C.H. , Naruto) , seriály (Pokémon, Bakugan) a nebo o kreslené porno postavičky.

Postup:
* Jako 1. si rozvrhnete pozice jednotlivých postav ( kde budou stát,ležet,jíst atd.-stačí naznačit jednoduchým paáčkem-hlava a čáry)
* Pak začnete tomu panáčkovi dodělávat lehce detaily (umístění očí,nosu,brýlí atd.)
* No a postupně začnete zvírazňovat oči,učes,nos atd. POZOR! DOLE BUDOU MANGA ÚČESY, OČI... !
* A nakonec doděláte oblečení a okolí.
Účesy a Oči ZDE!
HAIR:
A tady jsou třeba hotové populární manga postavy (Na příklad W.I.T.C.H.)

Cesto-mánie

23. června 2012 v 16:43 | kačka

Cesto mánie?

Už brzo budou prázdniny, a tak se vsadím, že většina už se chystá na dovolenou nebo těm kterým skončila dřív škola, škoda že to nejsem já už na dovolené jsou. Abych řekla pravdu, naše rodina spíše řeší určité dilema: "Kam pojedem?". Nad touto otázkou jsem strávili už nějaký čas, přemýšleli jsme o Itálii a snad už bylo rozhodnuto, kdyby nebylo ve zprávách, že tam bylo zemětřesení. Tím pádem se ještě dalo uvažovat o Chorvatsku, do kterého se mi ale opravdu nechce. Moc věcí tam není a jediné, co se když už teda dá dělat, tak je válet se u moře a ještě k tomu na kamínkách. Další návrh zněl jako Řecko, to jsem navrhla já, ale rodiče celé Řecko procestovali křížem krážem a nechce se jim tam. Pak ještě z těch jižních zemiček zbývá Francie, zdálo by se to jako romantická dovelená, kdybychom tam však nebyli minulý rok. Určitě si říkate tak proč né Španělsko, jenomže takový vedro a sucho, prosím jen to ne. Nakonec jsme stejně všichni usoudili, že je i tady v ČR velký vedro a co teprv ten náš slavný JIH. Pak tedy v potaz připadá sever. Ale teď kam? Já bych docela ráda do Skandinávie, máma ta chce do své milované Anglie, brácha ten by nejradši trčel doma u noťasu a táta chce jet do Čech. Tak tedy raďte KAM? Cesta kam pojedete se musí vybírat pořádně, přece jenom na dovolenou se nejezdí pořád a jste tam s celou rodinou, tak si to užijte.
Opravdu bych byla ráda za dobrýho typa, předem díky. :)

Nový Blog

8. června 2012 v 19:59 | kaja a kačka

Welcome!

Na našem novém blogííísku. Tento blog bude celý o malování a umění. Najde se tu i něco pro začátečníky. Chystáme zde soutěže a návody na malování. Možná se zaměříme i na kousek hudby a plánujeme i nějaké filmečky a návody na videa. Předem thx za každou návštěvu a doufáme, že se vám náš blog bude líbit.