Chlápek, co si říkal Chuck

30. června 2012 v 15:00

"Jsem pobouřen, Jackson Pollock není ten pravý umělec jak má být." řekl Charles Thomas "Chuck"Close.

Namyšlený jedenáctiletý chlapeček si prohlíží s matkou Seattle Art Museum a kritizuje umění Jacksona Pollocka, i když poté, co se proslaví všude prohlašuje, že se s ním znal.
Jenom kapající barvy, to říkal na Pollockkovo umění, zřejmě neměl rád špínu. Dal se tedy na fotorealismus, obyčejné fotečky, námaha, ale špína.
Nebyl to ten pravý člověk, aby se namáhal s malováním obrázku. Jak sám řekl, odhodil jsem své nástroje a začal jsem dělat to, na co nemám talent.
Avšak talent na to měl. Vystudoval uměleckou školu a začal svou kariéru jako učitel na univerzitě v Massachusets, proto neodsuzujte své učitele z výtvarky, jednou z nich mohou být umělci :D. Při své práci učitele postupně začal zveřejňovat svá díle, též na Whitney bienále(i v Brně můžete najít bienále-Bienéle Brno-výstava grafického designu).
Chuck pracoval v tzv. Mozaikách, teď se podívejte na to oko. Je tvořeno mozikou, ale Close nedělal jenom v mozikovém stylu, fotil i obyčejné černobílé fotografie. Jeho nejznámější Bob, je černobílí.
Pokud se budete chtít inspirovat a zkusit vytvořit podobné dílo, doporučuji si pořídit výkonný photoshop a dobrý foťák nejlépe zrcadlovku. Tak tedy, pro ty , co se o to pokusí přeji hodně úspěchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 junglebook-holka junglebook-holka | Web | 1. července 2012 v 15:02 | Reagovat

hmm...pěknej článek i blog!

2 style-arts style-arts | Web | 1. července 2012 v 18:44 | Reagovat

[1]: díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama