I barvy můžou tančit

2. července 2012 v 18:44 |  ♥ART♥

Viděl někdy někdo, aby barvy mohly tančit? Já upřímně ne, ale umělci tomu tak říkají. O co se jedná, no přece o trsající POP ART .

"Disko, jazz, rock and roll and pop". Začněte si teď zpívat popovou písničku, protože právě teď to tu rozjíždí náš oblíbený pop artista Andy Warhol.
Tak a Slováci nám zabodovali, Warhol byl totiž mimo jiné slovenského původu, takže Slováci zbystřete. Byl to jeden z hlavních představitelů pop-artu. Pokud je tady opravdu chytrý člověk, určitě ví, že pop art je spíše barevné zachycení věcí, které potkáváš každý den(ne, že by Warhol každý den potkával Marilyn Monroe, ale v té době byla Maril téměř všude). V podstatě zviditelnění naprosto obyčejné Campbelovy polévky přineslo spousty úspěchu.
Abyste si teď nemysleli, že Pop Art jsou jenom obrázky, ne jsou to také fotky, komiksy, reklamy, zkrátka tento styl byl všude. Proto se mu také mimo jiné říka populární masové umění. Teď se s ním moc nesetkáváme, přestože se každému při slovu Marilyn Monroe představí Andyho obrázek barevné Maryl. Tím, že se s ním moc nesetkáváme, to neznamená, že by ze světa úplně vymizelo. I nadále jsou k dispozici spousty popartových obrázků, ale spíše komiksového rázu. Opět otázka pro chytrolíny: "Jakou barvu vlasů mají většinou ženy nakreslené v pop artovém stylu?"
Víte? Napište do komentu. Tato barva vlasů bylo v té době opravdu velmi oblíbená, spousty lidí se kvůli tomu přebarvili, avšak dnes ženy s tímto odstínem vlasů odsuzujeme, že jsou hloupé.

Návod:

*Namalujte jen portrét tužkou
*Pak obrysy obtáhněte černým perem
*Zvírazněte oční stíny ( sytá modrá) , rťěnka ( rudá) , a výrazná pleťová barva pleti , vlasy ( výrazná žlutá , hnědá nebo černá a jiné )
( Mělo by to vypadat asi takle)
Marilyn Monroe
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 3. července 2012 v 13:30 | Reagovat

No přecik blond! Ale úplně ta žlutá, nejžlutější blond... :-)
Článek o pop-artu je pěkný, čtivý. Několik obrázků od Andyho znám, tedy ne originály, jen z počítače nebo časopisu... Dnes jsou i prográmky, kde něco podobného se dá udělat i z fotek. Ale je to spíš zajímavost, žádné umění.
Co mě ale zaujalo, tak tvůj popis vlastní výroby pop-artového obrázku.

2 style-arts style-arts | Web | 5. července 2012 v 14:48 | Reagovat

[1]:Šikulka uhodla :D a moc díky.

3 BarunQa BarunQa | Web | 8. července 2012 v 10:34 | Reagovat

moc hezký článek ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama