Umělecké čmáranice

12. července 2012 v 15:15 |  ♥ART♥

Plácání barev jedné přes druhou, líbilo by se vám to? Ano? Tak to jste na správné cestě k rayonismu.

Přiznejme si, že to vlastně takové plácání není, ale čamárat trochu musíte. Při rayonismu musíte používat čáry v barvách, které se k sobě hodí. Tak jak vidíte na obrázku, to znamená, že studené barvy ke studeným a teplé k teplým. Samozřejmě, že se toto pravidlo dá porušit, ale barvy musí mít podobný nádech, aby z toho nevznikla opravdová mazanice. Ptám se nepřipomíná vám to nějaký jiný směr? Jestli ano a tipli jste si na futurismus vyhráli jste. Avšak nejsou na tom špatně i ti, kteří si tipli třeba orfismus nebo kubismus. Rayonismus vznikl v Rusku zhruba v té době, kdy všude byli futuristické básničky. Manželé, kteří tento styl založili byli samozřejmě jeho příznivci. Podívejte se na ten první obrázek, mají to být prý paprsky. Víto co znamená slovo ray? No jistě paprsek a to by také měl rayonimus vyjadřovat, jsou to paprsky odrážející se od předmětu. Pro některé je to i přesto nekonkrétní umění. Paprsky v tomto obraze by však měly vytvořit ten daný předmět.
Doufám, že se vám rayonismus líbí, je lehký na namalování a přitom výstižný. V tomto umění musíte upustit fantazii a být happy :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rézi Rézi | Web | 12. července 2012 v 16:00 | Reagovat

Já nevím, mně se tento styl umění moc nelíbí. Asi pro to nemám pochopení, ale například stále nedokážu obdivovat abstraktní umění.

2 Dominica Dominica | Web | 13. července 2012 v 10:06 | Reagovat

Nějak blízko k onomu druhu umění nemám, ale nepopírám, že to vypadá zajímavě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama